rss

Незалежний аналітичний центр, як засіб значного посилення впливу на регіональному рівні Рекомендовані

Регіональний аналітичний центр (англ. think tank) - дослідницька організація, яка здійснює дослідження, адвокацію та консалтинг у таких сферах як політичні відносини, політична стратегія, канали та системи впливу тощо.
Зазвичай вони є незалежними від держави і неприбутковими організаціями, проте серед них є і такі, що отримують державне фінансування або прибутки від консалтингової діяльності.
Аналітичні центри мають великий вплив на вироблення рішень, як на державному так і на регіональному рівні.

Декілька десятків think tanks було утворено при вузах України. Крім того, в Україні діють аналітичні центри окремих олігархів, бізнесових структур, політичних партій.

Серед відомих загальноукраїнських та спеціалізованих аналітичних центрів - Український інститут майбутнього, ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВЧИЙ ІДЕЙ, Центр громадської експертизи, Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «БОРИСФЕН ІНТЕЛ», DiXi Group, Київський центр політичних досліджень і конфліктології, Український незалежний центр політичних досліджень, Міжнародний центр перспективних досліджень, Центр Ейдос, Фонд «Демократи́чні ініціати́ви імені Ілька́ Ку́черіва» тощо.

Регіональний поділ аналітичних центрів, згідно дослідження 2017 року виглядає так:

TT

Реформа децентралізації місцевого самоврядування та територіальної організації влади значно підвищила впливовість місцевих еліт на події в регіонах. А нова законодавча база значно посилила мотивацію до міжмуніципальної консолідації в рамках областей. Виправдала себе і нова модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів, які отримали певну автономію і незалежність від центрального бюджету.
Це показує, що рівень активного впливу на політику поступово змінився – від загальноукраїнського до обласного і, навіть районного (в межах новостворених районів).

Децентралізація вплинула і на розвиток інформаційного простору, у тому числі і Чернігівщини. А, враховуючи вплив експерименту Укрпошти (а першою була Чернігівська область) на наклади друкованих видань та підписку, то значно більше ніж по всій Україні.
Тиражі обласних видань знизились майже вдвічі за останні два роки.
Районні видання на межі виживання і головна тенденція – об’єднання в межах нових районів, або закриття.
Більшість інформації читачі отримують у мережі Інтернет – сайти та соціальні медіа, але їх репутація значно нижча, ніж у друкованих ЗМІ.

Аналітична інформація, робота експертів, різноманітні дослідження – ці продукти аналітичних центрів стають актуальними для читачів, особливо, якщо є впевненість про їх певну «незаангажованість».

Позначається головним чином діяльність аналітичних центрів на формування впливу на місцеві еліти, якщо вона системна та спрямована.

Типовий регіональний аналітичний центр має власний сайт, бажано хороша комунікація з декількома інформаційними ресурсами і використовує кілька сторінок в соціальних мережах.

Бажано регулярне електронне або друковане видання, яке розповсюджується адресно по всім впливовим політичним гравцям – депутатам рад різних рівнів, керівникам виконавчої влади області та районів, керманичам місцевих осередків політичних партій та діючих громадських організацій, головам територіальних громад. Це видання не є газетою для масового читача.

До структури регіонального аналітичного центру доцільно мати постійно діючий майданчик для медійних заходів та зустрічей експертів.

Головний принцип залучення до роботи регіонального аналітичного центру – мобілізаційний. Основний штат невеликий, а залучаються як загальноукраїнські, так і місцеві експерти по необхідності.

І, нарешті – налагоджена робота регіонального аналітичного центру дуже ефективно сприяє позитивному результату на майбутніх парламентських та місцевих виборах для організаторів та їх партнерів… І навпаки. Так, згідно Виборчого кодексу мажоритарного компоненту вже не передбачено.

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залиште ваші коментарі

  1. Posting comment as a guest.
Вкладення (0 / 3)
Share Your Location